Konsultacijos

Konsultacijos

Print Email

Keletas aktualių pastabų fotografuojantiems skaitmeniniais fotoaparatais.

 

1.Fotografuodami sudėtingose sąlygose(prie kaitrinių,dieninių lempų šviesos),esant nepakankamam ir maišytam(dienos šviesa + lempų šviesa) apšvietimui,atkreipkite dėmesį į baltos spalvos balanso nustatymą.

Šiose sąlygose,esant automatiniam nustatymui,aparatas neatsirenka ir nuotraukos gausis,raudonos,žalios arba mėlynos(priklausomai nuo apšvietimo),kurias praktiškai bus labai sudėtinga atkoreguoti.

Taip pat ,esant nepakankamam apšvietimui,rekomenduojama naudoti blykstę,ją įjungiant priverstinai.(kai kur aparatas "supranta",kad apšvietimas pakankamas,įjungia ilgesnį išlaikymą ir to pasekoje vaizdas tampa neryškus arba sujudėjęs).Šiuo atveju,norint nenaudoti blykstės,būtina naudoti trikojį stovelį,kad ,esant ilgesniam išlaikymui,aparatas nesujudėtų.

2.Labai svarbu fotoaparate nustatyti maksimalią raišką,kadangi ją sumažinti galima visada,neprarandant kokybės,o padidinti praktiškai neįmanoma.

3.Niekada nekoreguokite nuotraukų spalvų,ypač nešviesinkite ,nes tokiu atveju,vėliau bandant atspausdinti nuotraukas ant fotopopieriaus,smarkiai nukentės nuotraukos kokybė,o pašviesintų nuotraukų patamsinti bus neįmanoma,nes dalis informacijos šviesinimo metu prapuola ir jos atstatyti neįmanoma.Tas pats pasakytina ir apie nuotraukų perrašymą į kitas laikmenas,jas prieš tai apdorojus.Su kiekvienu perrašymu,krenta nuotraukos kokybė,kadangi nuotraukos yra jpg formate ir čia,siekiant sumažinti nuotraukos užimamą vietą kortelėje, yra naudojamas suspaudimas,kuris perrašant kiekvieną kartą blogina nuotraukos kokybę. Vienintelė išimtis yra tada,kai nuotraukos yra perkopijuojamos į kitą kortelę,kompiuterio kietąjį diską,USB raktą arba CD/DVD laikmeną.Tada nuotraukų kokybė nesikeičia.

Todėl geriausia nuotraukų ant fotopopieriaus kokybė gaunama,kai jos gaminamos tiesiai iš kortelės arba jos kopijos CD/DVD diske,USB rakte arba kompiuteryje.

4.Visada pasidarykite nuotraukų atsarginę kopiją,ypač tada ,kai jos saugomos kompiuteryje arba kortelėje.Nors netyčia ištrynus nuotraukas,arba suformatavus kortelę yra galimybė (90%) jas atstatyti,tačiau tai pavyksta ne visada ir tai papildomai kainuoja.

Dėmesio !!! Pasirodė nauja viruso "Trojan" atmaina,kuri užkrečia fotoaparatų atminties korteles ir įsirašo į CD/DVD diskus.Todėl prieš duodami savo kortelę su nuotraukomis draugams arba kitiems asmenims,būtinai pasidarykite kortelės kopiją ir duokite tą kopiją,o ne pačią kortelę.Taip pat ,parsinešus arba pasiskolinus ne savo kortelę arba CD/DVD,būtina juos prieš dedant į kompiuterį arba skaitytuvą,praskanuoti su antivirusine programa,kitaip Jūs rizikuojate netekti ne tik nuotraukų,bet ir kitokios svarbios informacijos,laikomos kompiuteryje.